Unikanie podczas szkolenia SERE - poradnik podręcznik

Autor: Rafał "KOWAL" Kowalski
Wydawnictwo: Vesper
Data premiery: czerwiec 2024

Unikanie podczas szkolenia SERE

Książka o tematyce survivalowej SERE, a dokładniej: o wojskowym spojrzeniu na zagadnienie Unikanie (ang. Evasion) - odnosi się do unikania schwytania lub wykrycia przez wrogie siły, zazwyczaj w sytuacji walki lub przetrwania. Techniki unikania są nauczane personelowi wojskowemu i innym osobom, które mogą znaleźć się w sytuacjach, w których muszą uniknąć schwytania, takich jak zestrzeleni piloci za liniami wroga lub siły operacji specjalnych działające na wrogim terytorium.

Techniki unikania obejmują szereg umiejętności i strategii zaprojektowanych w celu zminimalizowania szans na wykrycie przez siły wroga, w tym: Kamuflaż i maskowanie, skradanie się i skryte poruszanie po różnorodnym terenie, utrudnianie pościgu, zacieranie śladów.

Zadaniem żołnierza na tyłach wroga jest jak najszybsza ucieczka oraz bezpieczny powrót do własnych linii. Istotne jest tutaj skrytość działania i szybkość przemieszczania we właściwym kierunku. Autor wskazuje np., że nie warto iść na skrótu i przemieszczać się drogą, lepiej iść na azymut przez las (bezdroża). Tu przecież nie chodzi o to, kto pierwszy dotrze do celu, tylko kto uniknie konfrontacji z przeciwnikiem.


Lektura obowiązkowa dla każdego adepta sztuki wojennej. Napisana przez praktyka, instruktora SERE z WP. Zasadniczo adresowana jest do żołnierzy, ale porady zawarte w publikacji śmiało może wykorzystać każdy, kto chce spróbować swoich sił w starciu z wrogiem i naturą. Autor kompleksowo podszedł do zagadnienia i w prostych wojskowych słowach przedstawia wszelkie aspekty unikania, które mógł ujawnić.

Rafał „Kowal” Kowalski - specjalista rozpoznania. Absolwent, a następnie wieloletni instruktor elitarnego kursu „PATROL”, opracowanego dla dowódcow pododdziałow rozpoznawczych Wojsk Lądowych. Advanced SERE Instructor (ang. Survival, Evasion, Resistance, Extraction). CAC Instructor (ang. Conduct After Capture).

Bierze czynny udział w szkoleniu SERE na poziomie C, tworzącym profesjonalny pakiet szkolenia zarówno żołnierzy, jak i personelu wojskowego narażonego na izolacje w najwyższym stopniu (ang. HRI - High Risk of Isolation or/and Exploitation), jak i kandydatów na instruktorów SERE oraz instruktorów zaawansowanych SERE na potrzeby SZ RP.

Autor kilku książek m.in. Survival podczas szkolenia SERE.


Tematyka:  unikanie, survival, SERE, przetrwanie, szkolenie, pościg, podręcznik SERE pdf, porady, wskazówki, rozdziały dla cywili, ewakuacja z miasta

Unikanie podczas szkolenia SERE - KOWAL - Polska  premiera 2024

Inne, wcześniejsze książki autora

ksiązki : Niewidzialni. Maskowanie na polu walki - Snajper

SERE to skrót od angielskich słów Survival, Evasion, Resistance, Escape
– które tłumaczy się jako przetrwanie, unikanie, opór w niewoli oraz ucieczka.
Celem szkolenia jest nauczenie żołnierza przetrwania, w każdych warunkach.

© 2024 VADEMECUM SURVIVALOWE - polskie książki (ebooki) polski survival, bushcraft, prepring, budowa schronu przydomowego || Designed by PF | Mapa strony