Wojna u progu - książka - Jacek Pałkiewicz
  • Wydawnictwo: Świat Książki
  • Ilość stron: 176, książka w kolorze
  • Data wydania/premiery: 5 listopad 2022

Wojna u progu. Poradnik przetrwania - Jacek Pałkiewicz

To praktycznych instrukcja przetrwania na czasy konfliktu zbrojnego. Inwazja Rosji na Ukrainę cofnęła nas do czasów zimnej wojny, zagrażając pokojowi całego kontynentu. W złudnym przekonaniu chcielibyśmy jednak wierzyć, że konflikt globalny jest nierealny. Niemniej  widząc skalę zbrodni wojennych armii rosyjskiej, dosięga nas strach i pytanie: co może wydarzyć się u nas jutro czy pojutrze? Nie można wykluczyć zbrojnej agresji i na nasz kraj, Polskę. Jak mówią amerykańscy dowódcy, nasz kraj może stać się środkiem ciężkości, z jednej strony dla NATO, z drugiej dla Rosji.  Jeśli rozpocznie się wojna z zachodem wojska rosyjskie będą musiały pokonać Polskę w ognistym pochodzie na zachód. Jako Państwo suwerenne, my Polacy, będziemy się bronić, niezależnie od postawy NATO. To zaś oznacza, że wojska rosyjskie będą tu bezwzględnie niszczyć i palić wszystko, co stanie im na drodze, tak jak to robią teraz na Ukrainie. Lekcja z tej historii jest prosta: nie możemy bezkrytycznie ufać Zachodowi i liczyć na realną szybką pomoc.

Każda wojna paraliżuje życie także cywili, narzuca czarny scenariusz, z całą brutalnością przewracając do góry nogami codzienne nawyki i zwyczaje. Nie oszukujmy się, nie jesteśmy na nią przygotowani ani mentalnie, ani materialnie.  Nie można też liczyć wyłącznie na pomoc ze strony samorządów, służb i instytucji państwowych, bo są na to słabo przygotowane. Zatem warto przygotować się na najgorsze. Dowiedź się jak ocalić życie. Opłaca się poznać zasady przetrwania w sytuacji, kiedy nieprzyjaciel wtargnie do naszego domu, kiedy obok wybuchają bomby i giną ludzie albo kiedy zabraknie wody, ogrzewania czy dostępu do żywności.


Rad udziela Jacek Pałkiewicz, powszechnie uznawany autorytet w dziedzinie survivalu. Uczył strategii przetrwania w skrajnie surowych i niegościnnych środowiskach kosmonautów i elitarne jednostki antyterrorystyczne. Wspomaga go Krzysztof Petek, specjalista psychologii działań w sytuacjach krytycznych.

Gdzie najtaniej? Kliknij na nazwę księgarni, aby zamówić egz.

Polecamy zestaw dla cywila

Poradnik: vademcum cywilna  na wojnę - przygotowania trudne (wojjene) czasy

Do kupienia w większości księgarń. Warto poszerzać swoje horyzonty i zdobyć nową, praktyczną wiedzę. Czasy jakie mamy, każdy widzi, czyżbyśmy żyli w międzywojniu, być może.

© 2024 VADEMECUM SURVIVALOWE - polskie książki (ebooki) polski survival, bushcraft, prepring, budowa schronu przydomowego || Designed by PF | Mapa strony