ksiazka_lesny_niezbednik_rodzinny_survival_bushcraf_rodzice.png

ISBN: 978-83-283-8747-8
Rozmiar: 122x194
Ilość stron: 336
Wyd. Septem.pl / Bezdroza.pl
Format: Książka / ebook | premiera 26.04.2022

Leśny niezbędnik rodzinny. Poradnik survivalu i bushcraftu

Jak przetrwać w lesie… i dobrze się bawić

Wypad z dziećmi do lasu połączony z noclegiem? Brzmi jak doskonały przepis na przygodę! Tym bardziej że dziś, w cyfrowych i sterylnych czasach, każdy kontakt z żywą przyrodą jest bezcenny. Leśne biwakowanie to wymarzona okazja do świetnej zabawy i nauki. By jednak móc w pełni cieszyć się spotkaniem z naturą, uniknąć stresu i wykorzystać tą formę wypoczynku, warto wszystko zaplanować i właściwie się przygotować. 

Tylko co to znaczy „właściwie”? Odpowiedź przynosi właśnie ta książka. Począwszy od kwestii zupełnie podstawowych, takich jak: co, w jaki sposób i do czego spakować, hamakowanie, poprzez propozycje biwakowych gier, zabaw i eksperymentów, wytyczne Leave No Trace (LNT), a skończywszy na zaawansowanych poradach dotyczących przetrwania w lesie ― znajdziecie tu niemalże wszystko. To jedna z tych nielicznych książek, z których wiedza może uratować zdrowie lub życie czytelnika. A bycie rodzicem to jedno z najtrudniejszych zadań, jakie stawia przed nami życie.

Książka dla rodziców, animatorów, edukatorów, wychowawców, zastępowych, harcerzy, skautów, jak i początkujących adeptów leśnej przygody.Tematyka porad, wskazówek, zabaw i eksperymentów zogniskowana jest wokół tematyki survivalowej.

Książka powstała na bazie "Bushcraftu weekendowego" (wyd.II) została jednak mocno przeredagowana i wzbogacona o nowe porady, wskazówki, eksperymenty, zabawy oraz aktualny stan prawny. Jest m.in. zupełnie nowy rozdział o hamakowaniu oraz dodatki tematyczne. Z pierwotnych 184 stron, aktualnie poradnik ma ich aż 336 stron. 

Autorzy: Paweł Frankowski, Marian Wyrzykowski

Szukałeś: Poradnik survivalowy dla rodziców i nauczycieli, zadania survivalowe, eksperymenty z wodą, zabawy leśne i biwakowe, bezpieczeństwo w lesie, hamakowanie z dziećmi, biwak w lesie, jak się spakować do lasu, książka o survivalu dla dzieci / młodzieży, lektura dla zielonych szkół i przedszkoli, książki o lesie dla dorosłych, nauczanie metodą EDGE, Less Waste, Zero Waste, gdzie na survival w Polsce, pdf o lesie.

Partnerzy medialni:
Stowarzyszenie Polska Szkoła Surwiwalu | Outdoor Magazyn | Lasy Państwowe