NASI AUTORZY

Paweł Frankowski

Z wykształcenia prawnik i informatyk, a z zamiłowania głodny wiedzy survivalowej badacz. Instruktor survivalu. Uwielbiający naturę trener etyki outdooru oraz miłośnik rozwiązań w stylu McGyvera. Członek Stowarzyszenia Polska Szkoła Surwiwalu. Kiedy może przemierza Polskę rowerem, zwiedzając przeróżne miejsca.

Autor popularnych w Polsce książek o survivalu miejskim (preperingu), survivalu zielonym (leśnym), bushcrafcie, a także poradnika o bikepackingu. Publikuje swoje artykuły również w Biuletynie Suriwalowym.

Marian "Radar" Wyrzykowski

Od zawsze zakochany w lesie (naturze). Członek Stowarzyszenia Polska Szkoła Surwiwalu, instruktor surwiwalu, trener etyki outdoorowej, kolekcjoner plecaków oraz noży. Interesuje się sprzętem turystycznym, projektuje i wykonuje różne części ekwipunku. Cyklicznie prowadzi szkolenia i warsztaty m.in. z recyklingu survivalowego, Spacer na 5, leśnego rękodzieła. Ich adresatem są dorośli, rodziny, jak i najmłodsze pokolenie bushcrafterów. Redaktor naczelny Biuletynu Surwiwalowego.

Współautor książki  "Bushcraft weekendowy" oraz "Leśny niezbędnik rodzinny".

Witold Rajchert

Gdy pasjonował go monastycyzm chrześcijański, przez rok mieszkał i żył jak mnich we włoskim Lanuvio. By poznać południe globu zamieszkał na kilka miesięcy w Buenos Aires. Na Kołymie wcielił się w role uciekiniera z łagru podczas wyprawy (symulacji) survivalowej. Na północy, w Skandynawii, trenuje zimową sztukę przetrwania. Pilot wycieczek krajowych i zagranicznych, ratownik medyczny, a w wolnych chwilach tłumacz.

Współautor książek „Sztuczki survivalowe”, "Vademecum survivalowe" oraz "Bushcraft weekendowy".

Wojciech Majczyk

Malarz, grafik i rzeźbiarz, jednym słowem artysta, a do tego zafascynowany historią miasta Wrocław. Autor książki "Nocny wywiad z... krasnalem", współautor książki  "Pandemia. Kompendium przetrwania".

Selco Begovic

Selco przeżył wojnę bałkańską w latach 90-tych, w oblężonym mieście bez prądu, bieżącej wody i dystrybucji żywności. Jak sam mówi, te przeżycia zostawiły w nim trwały ślad, ale też spowodowały, że chciał się rozwijać w tematyce przetrwania. Jest autorem dwóch książek, kursu online oraz realistycznego szkolenia terenowego z survivalu miejskiego w stylu SHTF.