AUTORZY książek o survivalu

Paweł Frankowski

Z wykształcenia prawnik i informatyk, a z zamiłowania głodny wiedzy survivalowej badacz. Instruktor survivalu, ratownik KPP/nurkowy. Uwielbiający naturę trener etyki outdooru oraz miłośnik rozwiązań w stylu McGyvera. Członek Stowarzyszenia Polska Szkoła Surwiwalu. Autor popularnych w Polsce książek o survivalu miejskim (preperingu), survivalu zielonym (leśnym), bushcrafcie, a także poradnika o bikepackingu. Publikuje swoje artykuły również w Biuletynie Suriwalowym.

Marian "Radar" Wyrzykowski

Od zawsze zakochany w lesie (naturze). Członek Stowarzyszenia Polska Szkoła Surwiwalu, instruktor surwiwalu, trener etyki outdoorowej, kolekcjoner plecaków oraz noży. Interesuje się sprzętem turystycznym, projektuje i wykonuje różne części ekwipunku. Cyklicznie prowadzi szkolenia i warsztaty m.in. z recyklingu survivalowego, Spacer na 5, leśnego rękodzieła. Ich adresatem są dzieci, dorośli, jak i całe rodziny. Redaktor naczelny Biuletynu Surwiwalowego. Współautor książki  "Bushcraft weekendowy" oraz "Leśny niezbędnik rodzinny".

Jacek Pałkiewicz

Pisarz, eksplorator, autorytet i propagator nauki survivalu, zlokalizował źródło Amazonki, przepłynął samotnie Atlantyk łodzią ratunkową. We Włoszech o jego szkole przetrwania powstał film „Uomini duri“ (Twardziele). Autor bestsellerowych książek, w tym: Dżungla miasta. Klucz do bezpieczeństwa, Jak żyć bezpiecznie w dżungli miasta. Podręcznik przetrwania, Sztuka podróżowania, Menu świata, Oblicza strachu, Syberia, Pasja życia. Oraz najnowszej "Wojna u progu" (2022).

Adam Chałuda

Ratownik Pola Walki – Combat Lifesaver (CLS) wg. TCCC, współautor książki "".

Witold Rajchert

Gdy pasjonował go monastycyzm chrześcijański, przez rok mieszkał i żył jak mnich we włoskim Lanuvio. By poznać południe globu zamieszkał na kilka miesięcy w Buenos Aires. Na Kołymie wcielił się w role uciekiniera z łagru podczas wyprawy (symulacji) survivalowej. Na północy, w Skandynawii, trenuje zimową sztukę przetrwania. Pilot wycieczek krajowych i zagranicznych, ratownik medyczny, a w wolnych chwilach tłumacz. Współautor książek „Sztuczki survivalowe” oraz "Vademecum survivalowe".

Selco Begovic

Selco przeżył wojnę bałkańską w latach 90-tych, w oblężonym mieście bez prądu, bieżącej wody i dystrybucji żywności. Jak sam mówi, te przeżycia zostawiły w nim trwały ślad, ale też spowodowały, że chciał się rozwijać w tematyce przetrwania. Jest autorem dwóch książek, kursu online oraz realistycznego szkolenia terenowego z survivalu miejskiego w stylu SHTF.

Wojciech Majczyk

Malarz, grafik i rzeźbiarz, jednym słowem artysta, a do tego zafascynowany historią, w tym miasta Wrocław. Autor książki "Nocny wywiad z... krasnalem", współautor książki "Pandemia. Kompendium przetrwania". Brak udział w składzie książek "Vademceum survivalowe", "Bushcraft weekendowy".