Książki autorstwa Dave Canterbury, seria Bushcraft (polskie wydanie)

Bushcraft. Co jeść, gdzie to znaleźć i jak przyrządzić?

Bushcraft. Co jeść, gdzie to znaleźć i jak przyrządzić?

Oto przewodnik po sprzęcie, technikach i produktach, które są niezbędne do przygotowania pożywienia w dziczy. Opisano w nim, jak na łonie natury zapewnić sobie smaczne i pożywne posiłki i dzięki temu lepiej docenić każdą chwilę spędzoną z dala od cywilizacji. Omówiono wiele aspektów tego zagadnienia: od potrzebnego ekwipunku i prowiantu, przez techniki wytwarzania potrzebnych narzędzi w dziczy i odnajdywanie pożywienia na łonie natury, po metody gotowania, gdy do dyspozycji pozostaje kilka przedmiotów i własna pomysłowość. Znalazły się tu również podpowiedzi, w jaki sposób gromadzić, konserwować i przechowywać znalezioną żywność. Poznaj naturę, a ona Cię nakarmi!

Zamów książkę
Bushcraft. Jak radzić sobie w dziczy bez współczesnych udogodnień

Bushcraft. Jak radzić sobie w dziczy bez współczesnych udogodnień

Ta książka jest kompletnym kompendium wiedzy, dzięki której poradzisz sobie w każdych warunkach. Dowiesz się, co zabrać ze sobą na wyprawę, a co będzie zbędnym balastem. Znajdziesz tu dokładne opisy narzędzi do cięcia, sprzętu zapewniającego schronienie, urządzeń rozpalających oraz pojemników i olinowania w kontekście warunków panujących w dziczy, a także mnóstwo wskazówek dotyczących posługiwania się mapą i kompasem, rozpalania ognisk czy zapewnienia sobie ochrony przed żywiołami. Dzięki temu praktycznemu przewodnikowi odkryjesz, jak hojna i piękna potrafi być dzika przyroda.
Zamów książkę
Bushcraft. Sztuka przetrwania w dziczy

Bushcraft. Sztuka przetrwania w dziczy

Ta książka bazuje na podstawach zawartych we Wprowadzeniu do bushcraftu. Pokazano w niej bardziej zaawansowane umiejętności survivalowe, takie jak nawigowanie bez mapy i kompasu, wytwarzanie improwizowanych narzędzi czy przygotowywanie leków z roślin. Opisano techniki rozpalania ognia, a także sposoby, w jakie można wykorzystywać surowce dostępne w lesie i zapewnić sobie wartościowe pożywienie. Dużo uwagi poświęcono kompletowaniu ekwipunku i metodom transportowania sprzętu. Nie zabrakło specjalistycznych wskazówek dotyczących obrabiania drewna i metalu. Dzięki temu poradnikowi dowiesz się, jak zapewnić sobie wysoki poziom samowystarczalności w lesie — co zdecydowanie zwiększy satysfakcję z pobytu na łonie natury.
Zamów książkę

Dave Canterbury jest instruktorem sztuk przetrwania i współwłaścicielem jednej z najlepszych amerykańskich szkół survivalu, Pathfinder School w Ohio. Jest też redaktorem naczelnym pisma Self Reliance Illustrated i autorem kilku książek o bushcrafcie. W tym w/w opublikowanych przez wydawnictwo Bezdroża. Kiedyś był zawodowym wojskowym, dziś popularnym instruktorem survivalu. Brał udział w kilku sezonach show "Dual Survival" oraz jednym "Dirty Rotten Survival".

Polskie edycje jego trzech książek zostały również poddane korekcie merytorycznej przez Stowarzyszenie Polska Szkoła Surwiwalu.

© 2024 VADEMECUM SURVIVALOWE - polskie książki (ebooki) polski survival, bushcraft, prepring, budowa schronu przydomowego || Designed by PF | Mapa strony