Survival podczas szkolenia SERE - poradnik podręcznik

Autor: Rafał "KOWAL" Kubiński
Wydawnictwo: Vesper
Ilość stron: 204 / kolorowe zdjęcia
Data premiery: marzec 2022

Survival podczas szkolenia SERE

Książka o tematyce survivalowej, a dokładniej: o wojskowym spojrzeniu na problem. Podręcznik będącym doskonałym studium nad literką „S” z akronimu SERE. Opisywane priorytety zostały określone w publikacjach i szkoleniach NATO, a Siły Zbrojne RP, jako członek NATO, implementują to w swojej działalności szkoleniowej. Oczywiście żadna wiedza teoretyczna, która nie została zweryfikowana w praktyce, nie przyda się w sytuacji izolacji lub podobnej. Książka w bardzo przystępny sposób opisuje priorytety, którymi izolowany personel na pewno powinien się kierować. W okolicznościach, w których zadziała plan, procedura, łączność, a koledzy wiedzą, jak postępować w określonych sytuacjach noszących znamiona izolacji, to survival się nie przyda. Trudno zakładać, że zawsze tak będzie i w związku z tym szykujemy się, iż umiejętności survivalowe się przydadzą. Autor opisuje minimalne wymagania w zakresie priorytetowego podejścia do przetrwania, a wszystko, co wiemy i potrafimy ponad to, może nam jedynie pomóc. 

"Lektura obowiązkowa dla każdego adepta sztuki przetrwania. Zasadniczo adresowana jest do żołnierzy, ale porady zawarte w publikacji śmiało może wykorzystać każdy, kto chce się oderwać od cywilizacji i spróbować swoich sił w starciu z naturą. Autor kompleksowo podszedł do zagadnienia i w prostych słowach przedstawia wszelkie aspekty bytowania w naturalnym środowisku."


Tagi:  survival, SERE, przetrwanie, szkolenie, jadalne rośliny, nawigacja, podręcznik SERE pdf

Dodruk książki został zrobiony w maju 2024, w połowie czerwca trafi do sprzedaży.

Jeśli interesuje cię tematyka z zakresu SERE - sięgnij również po książkę "Vademecum survivalowe", w której rozdział 6 w pełni został poświęcony temu zagadnieniu. Zawiera informacje dotyczące uwięzienia, przesłuchań, ucieczki, a także odbicia bojowego. 


W czerwcu 2024 będzie premiera kolejnej książki Rafała "KOWALA" "Unikanie podczas szkolenia SERE", która jest kontynuacją książki o Survivalu w SERE. Serdecznie polecamy! Szykuje się kolejny bestseller dla żołnierzy i osób zainteresowanych tematyką.

Video recenzja książki (youtube)

Inne, wcześniejsze książki autora

ksiązki : Niewidzialni. Maskowanie na polu walki - Snajper

SERE to skrót od angielskich słów Survival, Evasion, Resistance, Escape
– które tłumaczy się jako przetrwanie, unikanie, opór w niewoli oraz ucieczka.
Celem szkolenia jest nauczenie żołnierza przetrwania, w każdych warunkach.

© 2024 VADEMECUM SURVIVALOWE - polskie książki (ebooki) polski survival, bushcraft, prepring, budowa schronu przydomowego || Designed by PF | Mapa strony