Survival w mieście - Selco Begovic - książka, poradnik, pamiętnik
więcej informacji

ISBN 978-83-953799-5-6
Rozmiar: 135x195mm
Oprawa: miękka
Ilość stron: 192
Cena det.: 42,90 zł

ebook (mobi/epub): kup online 

Survival w mieście. Ciemne sekrety przetrwania SHTF

Brutalna prawda o przemocy, śmierci i cierpieniu, którą musisz znać, by przetrwać w mieście. Prawdziwe przetrwanie (survival) nie jest romantyczne ani idealistyczne. Jest przepełnione przemocą, brudne i niesprawiedliwe. W mieście niebezpieczeństwo czyha na każdym kroku. Pozwól, żeby Selco zabrał Cię w ten świat. To swoistego rodzaju poradnik (pamiętnik), który każe inaczej spojrzeć na każdy aspekt przygotowań i walki o przeżycie. Poznanie zasad z książki ratuje życie i zdrowie dużo skuteczniej niż wymyślne techniki survivalowe.

Mocna, dająca dużo do myślenia książka. Lektura, którą należy przeczytać, nawet jeśli nie jesteś preppersem czy survivalowcem. Jej autor nie boi się poruszać trudnych i kontrowersyjnych tematów, które zna z własnych przeżyć. Przy okazji obala wiele mitów survivalowych, dając czytelnikowi praktyczne wskazówki.


Autor: Selco Begovic

Tytuł orginału: The Dark Secrets of SHTF Survival: The Brutal Truth About Violence, Death, & Mayhem You Must Know to Survive

Ocena na Amazon: 4.2/5  (na 151 recenzji)
Ocena na LubimyCzytać.pl: 7.5/10


Premiera książki i ebooka w Polsce: sierpień 2020 

Tagi: miejski survival poradnik, jak przetrwać w mieście, wojna, survival miejski, preppersi, BOB, BOL, PTSD, szaber, SHTF, walka nożem, kałach, zasady przetrwania, domowy survival

Korekta językowa:
korekto.pl

Partnerzy medialni:
Militaria.pl | Stowarzyszenie Polska Szkoła Surwiwalu | Vademecum Przetrwania | Ofensywa | Survival Mag | Preppers Walka O Przetrwanie | MultiTactical.pl | Strefa apokalipsy

Okładka (tył) - Survival w mieście - Selco Begovic - książka, poradnik, podręcznik

"Wojna to nie zabawa, ani dreszczyk emocji. Survival w mieście to niedomyte ciała, głód, szabrownictwo, strach o własne życie, chłód i rozpacz, z którą ciężko walczyć."

Kamil Ostrowski

"Myślisz, że jesteś przygotowanym na wszystko preppersem. Ta książka (ebook) w kilka chwil z hukiem rozwali twój domek z kart. Obowiązkowa lektura dla każdego kto interesuje się survivalem miejskim. Na taki poradnik czekałem!"

Andrzej Jarosz

"Ta książka z pewnością na każdym czytelniku zrobi wrażenie, gdyż jej treść oparta jest na prawdziwych wydarzeniach. Do bólu autentyczny i przejmujący obraz walki o przetrwanie. Nie tylko dla fanów survivalu."

Izabela W.

"W sytuacjach ekstremalnego zagrożenia stawiani jesteśmy bardzo rzadko. Gdy jednak już się to przytrafi, nasze zachowanie może zmienić się diametralnie, wyciągając na światło dzienne wszystkie najniższe instynkty."

Tomek Dittrich

„Lektura obowiązkowa dla tych wszystkich, którzy mają się za guru survivalu….”

Radek

„Mądrzy ludzie uczą się na swoich własnych błędach. Ale ci najtwardsi uczą się na błędach innych.”

Brandon Mull

„Ta książka obala romantyczne wyobrażenia preppersów o przetrwaniu w warunkach miejskiego SHTF / WROL. Jego (autora) sytuacja była bardziej podobna do Leningradu, był nieprzygotowanym cywilem w mieście oblężonym przez siły zbrojne, ale lekcje odnoszą się do warunków, które mogą wyniknąć z przytłaczającej klęski żywiołowej lub socjoekonomicznej implozji.”

Machinery (recenzent z Amazon)

„Książka jest faktycznie świetna. Największe wrażenie na mnie zrobiło to w jakią bezwzględna istotę może zmienić się praktycznie każdy kogo znamy. Czasami może się to zdarzyć bo sytuacja do tego zmusi np. potrzeba zdobycia pożywienia dla głodującej rodziny. W innym przypadku ludzie zmieniają się w bestie tylko dlatego, że czują iż nie spotka ich kara za swoje czyny, będą mordować, gwałcić robiąc to wszystko z przyjemności.”

Strzyga

„Często niedoceniamy czasu spokoju w którym żyjemy. Ta książka otwiera oczy, że może być gorzej za kilka dni, a koszmarnie za kilka tygodni.”

Krzysztof

"Nie wierzę w zombi ani potwory. Tylko w ludzi, którzy zachowują się jak potwory.

A. Katsu

Recenzja video (youtube - Vademecum Przetrwania)

Dlaczego warto przeczytać

Książka "Survival w mieście" - recenzja Marcina Jędrzejczaka

Można przeczytać wiele książek, opracowań i informacji w intrenecie…, ale najczęściej są one płaskie w treści, nie dające satysfakcji wyjaśnienia tematu, są takie „ugłaskane” poprawne. I jak im wierzyć, jak przyjąć, że to co w nich zawarł autor ma sens, jest prawdziwe i da nam tą właściwą wiedzę? Ciężko to ocenić, czasem nie da się z tych informacji wiele wyłuskać, zdobyć dla siebie.

Tu mówimy cały czas prawdę, bolesną, brutalną, ale prawdę o przemocy, relacjach międzyludzkich i tym wszystkim czym jest wola i chęć przetrwania. Za wszelką cenę a tą cena największa jest ludzie życie. Zabijanie nie jest normalne, ale może nas spotkać. Możemy stać się tylko świadkami, możemy trafić na ślady tego czynu lub najzwyczajniej możemy stać się ofiarą. I o tym jest ten rozdział, o przygotowaniu na najgorsze, nie o dramacie zimna i braku wody tylko o konieczności walki o swoje rzycie do końca i jak najbardziej zdecydowanie. Świadomość sytuacji, która nas może spotkać, jeśli jesteśmy w stanie to "opracować" - przeprowadzić trening mentalny, stworzyć procedurę działania i posiąść umiejętności walki bronią, każdą bronią nie tylko palna, ale i cegłą, i nożem a i czasem autem to zrobiliśmy siedmiomilowy krok w tym, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo lub swoim bliskim. Świadomość tego, że mój fajny i drogi nóż nie służy tylko do patrzenia na niego, batonowania drewna i czynności obozowych to strasznie ważna rzecz. Jak przyjdzie czas i nie będzie to zależne od nas to wiem, że potrafię go użyć w samoobronie.

Broń palna służy do zabijania i taki był zamysł przyświecający jej powstaniu i rozwojowi. Współcześni użytkownicy pod wpływem znaku czasu, obyczaju i poprawności politycznej zapomnieli o tym. A temu właśnie ona służy i tyle. Dziś mamy taki czas, że umiejętności te zeszły na praktycznie nie widzialny plan. Ale kiedy przyjdzie trudny czas, czym się różnimy od napastnika, który będzie chciał pozbawić nas życia? On chce wygrać, osiągnąć sukces, ale my też myślimy o tym samym. Różnimy się mentalnością, on chce nas zastraszyć lub zabić, my się nie damy, jak będzie możliwość to go tylko „unieruchomimy” i odejdziemy. Bo normalny człowiek chce budować, a nie niszczyć.

Bardzo ciekawy materiał w tej książce dotyczący walki bronią, bo cała książka jest o walce, przetrwaniu w trudnych czasach. O tym do czego broń służy, czyli do walki. I taki też jest przekaz w powyższym rozdziale. W tej książce nie ma porady jakiej techniki użyć do wymiany magazynka w naszej broni. Natomiast jest bardzo życiowa, pragmatyczna porada ja się zachować, kiedy nasza broń nie jest sprawna, co się dzieje z ludźmi, kiedy nie maja tego przemyślanego i to jest najcenniejsze. Teraz o realiach na naszym, rodzimym podwórku. Zabijanie, przemoc, śmierć to nie są terminy, o których będzie chciał słyszeć policjant robiący wywiad środowiskowy przy procedurze uzyskania pozwolenia na broń. Podobnie lekarz na badaniach, choć wiemy ja to się odbywa. I tak będzie na każdym etapie, włącznie ze szkoleniem, jak przejawimy mocna ekscytację „porażaniem celi żywych” może się okazać, że nas po prostu usunąć z kursu. Z jednej strony to normalne, ale z drugiej to jest okaleczanie nas a i sami też się okłamujemy. To niestety jest trochę zakłamane, jak bardzo „sami stwarzamy pozory” sami grając w grę, która tak naprawdę nie ma prawa się rozgrywać?! Broń robi ogromna przewagę w każdym starciu, ale to człowiek decyduje o jej użyciu, sposobie wykorzystania. To narzędzie w rękach sprawnego rzemieślnika i tak ja trzeba traktować. Wiele w niej także o wyborach moralnych. Także o tym jest ta książka. Oczywiście te wybrane tematy to tylko namiastka tego, co czeka na Was w tym "podręczniku".

Marcin Jędrzejczak
STREETSMART.pl

98 ratings  ·  134 reviews 4.7
© 2024 VADEMECUM SURVIVALOWE - polskie książki (ebooki) polski survival, bushcraft, prepring, budowa schronu przydomowego || Designed by PF | Mapa strony