Tropienie bojowe - poradnik podręcznik

Autor: Rafał "KOWAL" Kowalski i Tomasz "KAMYK" Kamiński
Wydawnictwo: Vesper
Data premiery:  2024/2025

Tropienie bojowe

Nowo powstająca publikacja, która będzie jedyną taką publikacją w Polsce. Przedstawione będą w niej sposoby, techniki i procedury śledzenia i poszukiwania z użyciem tropicieli bojowych jak również specjalnych grup poszukiwawczych K9. Informacje i wskazówki które będą zawarte w książce będą mogły w znacznym stopniu wspomóc służby które zajmują się poszukiwaniami niebezpiecznych przestępców czy zaginionych osób oraz przeznaczona będzie dla wszystkich tych którzy interesują się tym tematem.


KAMYK – były żołnierz, który służył między innymi w 1 Pułku Specjalnym Komandosów. Doświadczony snajper szkolony przez instruktorów Canadian Sniper School, swoje doświadczenie zdobywał w misjach bojowych w Afryce i Azji oraz licznych kursach w kraju i za granicą. Instruktor zaawansowany SERE, cywilny instruktor SURVIVALU. Certyfikowany przewodnik psa poszukiwawczo-ratowniczego aktywnie działający od wielu lat w Grupie Ratownictwa Specjalistycznego zajmująca się poszukiwaniem zaginionych ludzi. Wraz ze swoim psem doskonalą swój warsztat na wielu płaszczyznach pracy nie tylko poszukiwawczej ale również detekcji z zakresu EDD (ang. Explosive Detection Dog). Jako zespół działają nie tylko w warunkach cywilnych. KAMYK wraz ze swoim psem brał udział wraz z jednym z pododdziałów Wojsk Specjalnych między innymi w poszukiwaniach szczególnie niebezpiecznej osoby, o czym było głośno w mediach.


Lektura obowiązkowa dla każdego adepta sztuki wojennej. Napisana przez praktyków, instruktorów SERE z WP. Zasadniczo adresowana jest do żołnierzy, ale porady zawarte w publikacji śmiało może wykorzystać każdy, kto chce spróbować swoich sił w starciu z wrogiem i naturą. 


Tagi:  unikanie, poszukiwanie, tropienie, szkolenie, pies tropiący, k9, pościg, porady, wskazówki

Inne, wcześniejsze książki autora

ksiązki : Niewidzialni. Maskowanie na polu walki - Snajper

SERE to skrót od angielskich słów Survival, Evasion, Resistance, Escape
– które tłumaczy się jako przetrwanie, unikanie, opór w niewoli oraz ucieczka.
Celem szkolenia jest nauczenie żołnierza przetrwania, w każdych warunkach.

© 2024 VADEMECUM SURVIVALOWE - polskie książki (ebooki) polski survival, bushcraft, prepring, budowa schronu przydomowego || Designed by PF | Mapa strony