Bojowe środki trujące   - książka

> Gdzie kupić książkę najtaniej:

Bojowe środki trujące - Łukasz Drzewiński

Niniejsza książka szczegółowo opisuje te substancje oraz ich właściwości. Oprócz krótkiego omówienia historii użycia trujących związków na polu walki, Czytelnik odnajdzie wiele przydatnych informacji na temat broni chemicznej. Każdy gaz bojowy został szczegółowo opisany pod względem właściwości fizycznych, chemicznych oraz toksykologicznych. Po raz pierwszy w literaturze polskiej opisano właściwości spektroskopowe najważniejszych BST, a także sposób ich otrzymywania.
 
Czytelnik odnajdzie także informacje na temat ich metabolizmu oraz pierwszej pomocy w przypadku ekspozycji organizmu. Książka ta stanowi odpowiedź na niewielką liczbę publikacji w dziedzinie broni chemicznej na rynku krajowym. Jest przeznaczona dla wszystkich zainteresowanych tą tematyką, a przede wszystkim dla pracowników służb, którym ta wiedza jest potrzebna w wykonywaniu swoich zawodowych obowiązków.

Bojowe środki trujące są substancjami chemicznymi lub toksynami, które są zaprojektowane do stosowania w celach militarnych. Są one używane głównie jako narzędzia w wojnie chemicznej lub atakach terrorystycznych. Ich celem jest zatrucie lub zabicie ludzi (eliminacja żołnierzy wroga), jak również skażenie środowiska.

Bojowe środki trujące mogą przyjmować różne formy, takie jak gazy, ciecze lub stałe substancje. Najbardziej znane i szeroko stosowane bojowe środki trujące to gaz yperyt (gaz musztardowy), sarin, soman i VX. Każda z tych substancji ma silne działanie toksyczne i może powodować poważne uszkodzenia narządów, paraliż, trudności w oddychaniu i w skrajnych przypadkach śmierć.

Stosowanie bojowych środków trujących jest surowo zabronione przez Konwencję o zakazie broni chemicznej (Chemical Weapons Convention), która została przyjęta w 1997 roku i jest ratyfikowana przez ponad 190 państw. Ale są sygnały, że taka broń jest używana podczas konfliktów.


Tematyka poradnika:

wojsko, wojna, Militaria, broń chemiczna, wojskowość, bojowe środki trujące, pierwsza pomoc

© 2024 VADEMECUM SURVIVALOWE - polskie książki (ebooki) polski survival, bushcraft, prepring, budowa schronu przydomowego || Designed by PF | Mapa strony