Okładka schron przydomowy | ksiazka - poradnik (pdf, ebook) 2023
Wydawnictwo: Pascal
Ilość stron: 288
Data premiery: 3 kwietnia 2023
Cena detaliczna: 44,99 zł

Gdzie najtaniej (kliknij na księgarnie)

Schron przydomowy. Jak zbudować i wyposażyć schron - poradnik

Żyjemy w niestabilnych czasach, nie czy, ale kiedy rozpocznie się wojna na naszym terytorium lub doświadczy nas katastrofa naturalna. To jest właściwie postawione pytanie. Zdajemy sobie sprawę, że – oby nigdy – ale jednak mogą pojawić się okoliczności, w których m.in. bezpieczne schronienie, posiadane zasoby oraz survivalowe umiejętności mogą okazać się niezbędne. Od wybuchu wojny na Ukrainie w całej Europie, również u nas w Polsce, wzrosło zainteresowanie budową nowych schronów. Być może czeka nas nowa normalność, gdzie posiadanie prywatnego przydomowego schronu będzie koniecznością, wyrazem dbania o bliskich oraz inwestycji, a nie ekscentryzmu.

Z książki dowiesz się m.in.:

  • Czy jest dla Was miejsce w schronie publicznym
  • Przed czym warto się chronić i w jaki sposób
  • Jak zapewnić sobie azyl w czasie pożaru, huraganu, w razie skażenia
  • Jak zbudować przydomowy schron, bezpieczny pokój (safe room) oraz wzmocnić piwnice
  • Jak rozpoznać, czy już czas się schronić czy lepiej ewakuować
  • Jak powinien być wyposażony schron oraz safe room
  • Jak przeżyć i racjonalnie wykorzystać posiadane zasoby

Przeczytaj i zacznij przygotowania już dzisiaj, a unikniesz problemów jutro. Zapewnij bezpieczny azyl dla swojej rodziny.


To prawdopodobnie pierwsza tego typu publikacja ostatnich lat. Na ogół o schronach i bunkrach pisano w zakresie wojskowości albo ochrony publicznej (zbiorowej), a nie prywatnej, dotyczącej rodziny. Niektórzy naukowcy sugerują, że ekstremalne zjawiska pogodowe zmuszą ludzkość do zamieszkania pod ziemią.


Tematyka poradnika:

schron a ukrycie przydomowe - różnice, budowa i wyposażenie schronu, katastrofy naturalne, budowle ochronne a miejsca doraźnego schronienia (MDS), wojna, bezpieczeństwo, ewakuacja, zapasy na godzinę "W", klęska żywiołowa, Lunor, Andair AG, systemy filtracji powietrza, VA-40, bunkier, książka, poradnik, ebook, 2023, wojna nuklearna, drzwi ochronne do schronu, wentylacja w schronie, wyposażenie i zapasy, aktualne przepisy prawne, od czego zależą koszty, agregat prądotwórczy, awaryjne oświetlenie, budowa schronu na działce prywatnej, metody przetrwania w sytuacji egzystencjalnego zagrożenia, przydomowe kryjówki. Elegancki bunkier to azyl na niebezpieczne czasy, huragan, skażone powietrze. Nim nastąpi postapokaliptyczny świat, możesz wybudować własny schron, twoja podziemna forteca. Rodzinny plan awaryjny pdf, fallout i budowa przydomowego schronu przeciwatomowego, kosze okopowe Hesco, wykładzina przeciwodłamkowa, motto “Semper paratus” (Zawsze przygotowani).

Gdzie najtaniej? Kliknij na nazwę księgarni, aby zamówić

Zagadnienia opisywane w poradniku (szukałeś):

Schron przydomowy poradnik - wzór od atlas survival shelters
Architektura przetrwania na trudne czasy
European Shelters & Atlas Survival Shelters
Warto wiedzieć!

Prywatny schron nie musi tylko oczekiwać na ciężkie czasy. Może pełnić rolę (przy)domowego magazynu, składziku na wino, broń, cenne przedmioty oraz dokumenty.

Przydomowy schron to wciąż w Polsce nisza, ale zainteresowanie takimi podziemnymi ochronnymi budowlami rośnie, szczególnie po inwazji Rosji na Ukrainę. Ryzyko konfliktu nuklearnego między Rosją a Zachodem rośnie. Jest wyższe niż wszystko, co widzieliśmy w ciągu ostatnich dziesięcioleci. Dwa pokolenia żyły bez groźby wojny nuklearnej. Ale ten okres się skończył.

Schron jest budowlą ochronną o obudowie konstrukcyjnie zamkniętej, hermetycznej, zapewniającej ochronę osób, urządzeń, zapasów materiałowych lub innych dóbr materialnych przed założonymi czynnikami rażenia oddziałującymi ze wszystkich stron. Schrony są podzielone na dwie kategorie: P i A. Są budowlami ochronnymi o parametrach odporności na nadciśnienie P ≥ 0,02 MPa oraz współczynnikiem osłabienia promieniowania jonizującego K ≥ 100. Natomiast tzw. ukrycia to budowle ochronne o parametrach osłabienia promieniowania jonizującego K ≥ 100.


Systemy filtrowentylacji, zapas wody i jedzenia, szczelne i solidne drzwi, miejsce do spania i przygotowywania posiłków oraz wydzielona toaleta to absolutne minimum, by mówić o skutecznej ochronie schronowej w czasie zagrożenia.

 


Obecna ilość istniejących budowli ochronnych (schronów) nie zapewnia miejsc dla całej ludności miasta, a tym bardziej w nowych dzielnicach. Rosjanie często wracają do starego schematu – masowych ataków rakietowych w nocy, kiedy ludzie śpią. Dla Rosjan śmierć cywilów nie ma znaczenia. Im wszystko jedno, do kogo i czego strzelają. Czasami trudno powiedzieć, czy to rozkazy dowódcy czy też samowola żołnierzy.

Naprawdę chcesz wiedzieć, co się dzieje? Spójrz, na co i gdzie miliarderzy wydają swoje pieniądze. Z pewnością wszyscy oni mają schrony, safe room'y oraz zapasy na wiele miesięcy. Dodatkowo zainwestowali spore pieniądze w systemy, które pozwolą im produkować żywność (m.in. warzywa i niektóre owoce) w ukrytych i dobrze chronionych pomieszczeniach. To coś byśmy nazwali "schronem agrarnym". Oni wiedzą, że jak sprawy potoczą się źle - z pewnością nie chcesz pozostać w mieście.


Czas obrony schronu czy bunkra jest limitowany nie tylko zasobami wody i żywności, ale przede wszystkim wytrzymałością psychiczną domowników / obrońców.


Jednym z najciekawszych angielskich rządowych programów mających na celu ochronę ludności cywilnej podczas II WŚ była produkcja prefabrykatów do budowy rodzinnych (przydomowych) tzw. schronów Andersona.

Po wielkiej akcji wysiedleńczej z lata 1942 r., mieszkańcy getta zaczęli na masową skalę budować schrony ("drugie podziemne getto"). Wiele z tych budowli odkryto i zniszczono podczas powstania. Niektórzy szczęśliwcy przetrwali w ukryciu nawet powstanie w getcie.


Mamad jest koncepcją podobną do schronu. Składa się z żelbetowego pionowego szybu z dostępem z indywidualnego mieszkania w izraelskim budynku. Ideą było wprowadzenie schronu do mieszkania.

Prywatny schron przydomowy poradnik - nowość - premiera empik  2023

Притулок на задньому дворі. Як побудувати та облаштувати укриття і сховище - книга (посібник)

Ми живемо в нестабільні часи, не якщо, а коли на нашій території почнеться війна або станеться стихійне лихо. Це правильно поставлене питання. Ми усвідомлюємо, що, можливо, ніколи, але все ж таки можуть виникнути обставини, коли, серед іншого, безпечний притулок, власні ресурси та навички виживання стануть необхідними. Можливо, на нас чекає нова норма, де наявність приватного притулку на задньому дворі буде необхідністю, проявом турботи про близьких і інвестицією, а не ексцентричністю.

З книги ви дізнаєтесь, зокрема, про таке:

  • Чи є для вас місце в державному притулку?
  • Від чого і як варто захищатися?
  • Як побудувати домашнє укриття, безпечну кімнату та укріплений погріб?
  • Як визначити, чи настав час ховатися на місці, чи краще евакуюватися?
  • Що має бути у вашому сховищі?
  • Як вижити та раціонально використовувати наявні ресурси?

Прочитайте і почніть готуватися сьогодні, і ви уникнете проблем завтра. Забезпечте безпечний притулок для своєї сім'ї та близьких.


  •  Будинок з притулком - інвестиція чи марна трата грошей?
  • Будівництво притулку вдома
  • Будівельне законодавство (зміни) - дозвіл на будівництво притулку
  • Готовий притулок, притулок на продаж в Польщі
  • Бетонні та сталеві укриття
  • Як побудувати притулок і яких помилок слід уникати
  • Як побудувати укриття на задньому дворі
  • Земляне укриття або зенітне укриття
  • Пристрої для фільтрації та вентиляції (польські та іноземні)
  • Сучасні бетонні захисні конструкції
  • Безпечна кімната / кімната паніки - будівництво та обладнання
  • Імпровізовані укриття з мішків з піском

Книга доступна лише польською мовою. Дата виходу квітень 2023 року.

© 2024 VADEMECUM SURVIVALOWE - polskie książki (ebooki) polski survival, bushcraft, prepring, budowa schronu przydomowego || Designed by PF | Mapa strony